Závěrečná konference k ukončení realizační fáze

Tisková zpráva


Závěrečná konference k ukončení realizační fáze projektu Revitalizace Areálu Klášterů Český Krumlov
 

V revitalizovaných klášterech Český Krumlov se uskutečnila dne 23. 10. 2015 závěrečná konference k ukončení realizační fáze projektu. Konference se účastnili zástupci města Český Krumlov a celého realizačního týmu, zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Národního památkového ústavu, architekti a projektanti rekonstrukce, zástupci dodavatelských stavebních firem a další vzácní hosté a podporovatelé myšlenky revitalizace a byla završením mnohaleté snahy a úsilí spojeného s realizací celého projektu.
 

Součástí konference byla též panelová diskuze o průběhu projektu, které se zúčastnili autoři myšlenky revitalizace, zástupci architektonických kanceláří, kanceláře IOP, stavebních inženýrů a zástupci odborné památkové péče.
 

Partneři projektu Městské divadlo Český Krumlov, Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České a Festivaly Český Krumlov představili účastníkům konference témata svých bohatých programových činností.
 

Pro účastníky konference byl uspořádán koncert v kostele Božího těla a Panny Marie Bolestné a prohlídka revitalizovaného areálu klášterů.
 

Revitalizací areálu klášterů získává město Český Krumlov moderní kulturně vzdělávací centrum, které zpřístupní veřejnosti unikátní kulturní dědictví v samotném historickém jádru města. Kláštery Český Krumlov budou návštěvníkům nabízet celoroční vzdělávací a volnočasové programy pro odbornou i laickou veřejnost. Cílem koncepce je zprostředkovat návštěvníkům, zvláště pak dětem, mládeži a rodinám s dětmi klášterní život, kulturu, historii a umění daného období a vytvořit zajímavý prostor pro poznání a zážitky umocněné vlastní zkušeností, interaktivitou, dotekem s geniem loci v podmínkách, jaké kláštery nabízejí v souladu s respektem k tomuto místu.    
  

Veřejnosti se českokrumlovské kláštery v celé své kráse otevřou 28. 11. 2015 a přivítají první návštěvníky bohatým adventním programem Betlémské Vánoce 2015 v Klášterech Český Krumlov.

Všichni jste srdečně zváni k návštěvě.
 Tisková zpráva ke stažení

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader