VÝSTAVY

 

VERNISÁŽ NOVÉ VÝSTAVY: "SŮL NAD ZLATO ANEB DÁ SE VAŘIT BEZ SOLI?"

Je opravdu sůl nad zlato? Proč potřeba soli přivedla na svět jednu z nejznámějších pohádek? Jaké bylo zákulisí jejího nejslavnějšího filmového zpracování s názvem Byl jednou jeden král? Na tyto a na mnoho dalších otázek vám odpoví nová výstava, která osloví celou rodinu! Výstava představí několik nejznámějších stylizovaných scén z fenomenální pohádky, zavede vás do kuchyně, na sladkou hostinu anebo do komnaty princezny Drahomíry. Čekají na vás vybrané dochované originály kostýmů i jejich stylizované repliky na vyzkoušení. Těšit se můžete na nejrůznější česká i cizojazyčná knižní vydání této pohádky a dozvíte se, co jste o soli a její historii možná ani nevěděli. Nová výstava přináší malá překvapení i nejrůznější tvůrčí aktivity, a tím rozšiřuje oblíbenou Interaktivní expozici lidských dovedností!

16.00 hod, Velký sál a Seminární místnosti
vstup zdarma, omezená kapacita, nutná rezervace v Návštěvnickém centru

Informace pro návštěvníky
Otevřeno: denně od 10 do 18 hodin
Vstupné: 150 Kč / snížené vstupné 100 Kč

 

SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ SOLNÝ OBRAZ / 13. 10. 2018 - 30. 4. 2019

V Interaktivní expozici si po dobu trvání výstavy Sůl nad zlato můžete vytvořit svůj solný obraz. Pokud chcete svůj talent poměřit s ostatními, svůj výtvor si vyfoťte a fotografii doplněnou o Vaše celé jméno a příjmení zašlete do zpráv našeho facebookového profilu Kláštery Český Krumlov nebo na e-mailovou adresu informace@divadlock.cz. Ze zaslaných obrazů náš klášterní tým vybere 4 nejzajímavější díla, která postoupí do hlasovacího semifinále, při kterém příznivci naší facebookové stránky sami rozhodnou o vítězi soutěže. Výherci pak mohou získat hodnotné ceny!

Hlavní cenu do soutěže – zážitkový pobyt v Solnohradsku pro rodinu s dětmi v hodnotě přes 7 000 Kč (vstup do nejstaršího solného dolu na světě u městečka Hallstatt, výlet lanovkou na Krippenstein, vstup do Mamutí či Ledové jeskyně a ubytování v oblasti Obertraunu) věnovali:

Vlasta Na-ture, specialista na ubytování v oblasti Hornorakouské Solné komory / poukaz na ubytování
Dachstein Turismus A.G. / poukaz na jízdu lanovkou a vstup do jeskyní
Salzwelten GmbH. / poukaz na vstup do solné jeskyně

         

 

_______________________________________________________________________________________________________________________

Srdečně děkujeme sponzorům výstavy:

               

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

JIŘÍ HAVLÍK: PRŮVAN ČESKOKRUMLOVSKÝCH KLÁŠTERŮ

Výstava černobílých fotografií českokrumlovského výtvarníka Jiřího Havlíka mapující více než dvacetileté období, kdy autor žil a tvořil přímo v krumlovských klášterech. Jiří Havlík je svými díly nejenom fotografickými zastoupen v mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Za svou fotografickou tvorbu obdržel několik cen a odborných uznání.

Informace pro návštěvníky
Otevřeno: denně od 10 do 18 hodin
Vstupné: zdarma

 

 

                                      

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

     

 

› Zásady ochrany osobních údajů.

› Přihlašte se k odběru klášterních novinek.