Velikonoce 2017

Kláštery v rozpuku

Oslavy Velikonoc proběhly v krumlovských klášterech nejen ve znamení liturgického uctění Ježíše Krista, ale také ve znamení zábavy.  Program byl cílený zejména na rodiny s dětmi, ale poučení i zábavu si našli i dospělí. Na Velký pátek děti hledaly poklad v neprozkoumaných částech kláštera, kde se setkaly s Jidášem, Smrtí, pekařkou a mnoha dalšími. Hledání pokladů bylo doplněno loutkovým divadlem ELF a pohádkou Kocour v botách. Obě tyto dětské aktivity byly kapacitně naplněny. Večerní program patřil dospělým. Proběhly celkem tři noční komentované prohlídky bývalého kláštera minoritů za svitu svíček a i tento ojedinělý zážitek byl zcela vyprodán. V kostele Božího Těla a Panny Marie Bolestné byl symbolicky zinscenován hrob Ježíše Krista, jež dle původní tradice střežila Schwarzenberská granátnická garda. Uctít památku Ježíše Krista přišlo téměř 600 návštěvníků.

Bílá sobota byla sobotou řemeslnou. Otevřeny byly všechny řemeslné dílny a celý den doslova praskaly ve švech. Místo na sezení a tvoření bylo těžké najít i na velikonočním tvoření pro děti, kde se vyráběly originální velikonoční dekorace. Tvořivý program doplnila folková skupina Kapka, která dětem přečetla pohádku Fimfárum. Boží hod velikonoční jsme oslavili tradičními velikonočními zvyklostmi. Děvčata barvila vajíčka a chlapci pletli pomlázky. Celou slavnost doprovázel svým vystoupením soubor folklórní hudby a tance Jitřenka.

Celkem za celé Velikonoce navštívilo kláštery 2 441 návštěvníků, z toho 1455 bylo návštěvníků platících. Tento velmi pozitivní výsledek velikonočního programu dokazuje, že jsou Kláštery Český Krumlov rovnocennou krumlovskou atraktivitou.

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader