Archiv programů

Program únor 2018

Program únor 2018

Kde: Areál klášterů

Kdy: 1. 2. 2018 - 28. 2. 2018

Tématické zaměření: program únor 2018

Vhodné pro: děti i dospělé

PROGRAM ÚNOR 2018

„MASOPUST A PŮST!“
 

8., 15., 22.2.2018

RODINNÉ PÁTRÁNÍ PO KLÁŠTERNÍCH ZÁHADÁCH

Jaká tajemství a lidské osudy skrývají stovky let staré zdi českokrumlovských klášterů? Staňte se detektivy a pátrejte společně s vašimi dětmi po klášterních záhadách a objevte něco, čeho si běžný návštěvník ani nevšimne. Vaše hledání vás zavede do zákoutí celého areálu, do sklepa i na půdu. Úspěšní badatelé mají šanci ve slosování na konci měsíce získat rodinné vstupenky na Slavnosti pětilisté růže.

10.00–18.00 hod, v rámci akce navštívíte Interaktivní expozici lidských dovedností a expozici Život a umění v klášteře minoritů
rodinné vstupné 400 Kč, možnost rezervace v Návštěvnickém centru
V uvedené termíny je rozšířena nabídka řemeslných dílen.

 

10.2.2018

MASOPUSTNÍ TVOŘENÍ MASEK A RYTMICKÝCH NÁSTROJŮ

O masopustním úterý 13. 2. 2018 se bude konat již tradičně Masopustní průvod městem, který pořádá ZUŠ Český Krumlov ve spolupráci se SUPŠ sv. Anežky České. Letos se tradičního průvodu maškar můžete zúčastnit i vy a vaše děti! Buďte na průvod dobře připraveni a přijďte si vyrobit nejrůznější maškarní masky inspirované tématem „divadlo“. K tradičnímu masopustnímu průvodu samozřejmě patří hudba, ruchy a rytmika, takže se můžete těšit i na výrobu nejrůznějších rytmických nástrojů.

10.00–18.00 hod, Velký sál a Seminární místnosti
platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

 

MASOPUSTNÍ JARMARK A ŘEMESLA NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE

Druhou únorovou sobotu se můžete v rámci klášterního programu opět těšit na dobový trh k filmové výstavě Anděl Páně 2 doplněný o masopustní pochutiny a hudbu, která neodmyslitelně patřila k jarmarkům! Součástí jarmarku bude v rámci řemeslné soboty i otevření mnoha řemeslných dílen! Přijďte se naučit dovednostem našich předků od hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky, sklářky, mýdlařky či tiskařky pohlednic a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Kromě samotného tvoření lze zakoupit i další předměty, které vyrobili naši klášterní řemeslníci.

10.00–18.00 hod, Klášterní dvůr, Řemeslná ulička a Velký sál
platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč
 

13.2.2018

MASOPUSTNÍ PRŮVOD

Masopustní úterý je každoročně spojeno s koledou žáků ZUŠ Český Krumlov, studentů SUPŠ sv. Anežky České, muzikantů, výtvarníků a občanů města a nejinak tomu bude i letos! Nenechte si ujít 12. ročník českokrumlovského masopustního průvodu s novými maskami na téma „Divadlo bez opony“! Nezapomeňte, že s maskami z klášterního tvoření se ho můžete zúčastnit i vy a vaše děti! 

16.00 hod, Prostranství před kostelem sv. Víta
Trasa průvodu: Kostelní ulice – Horní ulice – Náměstí Svornosti – Široká ulice – Dlouhá ulice – Lazebnický most – Latrán – Kláštery Český Krumlov a zpět
Pořadatel: Základní umělecká škola Český Krumlov

 

23.,24.,25.2.2018

PŘÁSTKY U KLARISEK

Zima ještě nekončí a proto vás srdečně zveme do tepla ke kachlovým kamnům na přástky u klarisek. Kromě tradičních ukázek zpracování vlny, předení, tkaní či plstění se můžete těšit i na možnost výroby vlastního výrobku. Vedle přípravy plstěného mýdla se můžete těšit na plstěné šperky, brože, čelenky a mnoho dalšího. V rámci náročnějších workshopů si můžete odnést vlastnoručně vyrobený plstěný klobouk, tašku či pohodlné domácí bačkory.

10.00–18.00 hod, Velký sál a Seminární místnosti
platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

 

24.2.2018

POSTNÍ JARMARK A ŘEMESLA NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE

Poslední únorovou sobotu se můžete v rámci klášterního programu těšit na dobový trh k filmové výstavě Anděl Páně 2 doplněný tentokrát o slané i sladké pochutiny tradiční pro období čtyřiceti denního půstu. Že bez masa to nejde? Tak přijďte a ochutnejte. Součástí jarmarku bude i tentokrát otevření mnoha řemeslných dílen! Přijďte se naučit dovednostem našich předků od hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky či sklářky a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Kromě samotného tvoření lze zakoupit i další předměty, které vyrobili naši klášterní řemeslníci.

10.00–18.00 hod, Klášterní dvůr, Řemeslná ulička
platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč


 

 

Program ke stažení naleznete ZDE

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader