Program na srpen 2018

Program na srpen 2018

Kde: Areál klášterů

Kdy: 1. 8. 2018 - 31. 8. 2018

Tématické zaměření: Program na srpen 2018

Vhodné pro: Děti i dospělé

KLÁŠTERY ČESKÝ KRUMLOV
PROGRAM NASRPEN 2018

 

 

TIPY NA LÉTO:

RODINNÉ PÁTRÁNÍ PO KLÁŠTERNÍCH ZÁHADÁCH

A ANIMAČNÍ PROGRAMY PRO RODINY S DĚTMI

Jaké záhady skrývají středověké kláštery? Jaká řemesla ve středověku kvetla, a která z nich se dochovala do dnešních dní? Staňte se detektivy a pátrejte spolu s dětmi všichni společně po klášterních záhadách.

 

PROGRAMY PRO RODINY S DĚTMI

 

1.8. - 31.8.2018

RODINNÉ PÁTRÁNÍ PO KLÁŠTERNÍCH ZÁHADÁCH

Jaké záhady skrývají středověké kláštery? Jaká řemesla ve středověku kvetla, a která z nich se dochovala do dnešních dní? Staňte se detektivy, samostatně za pomoci mapy a indicií pátrejte spolu s dětmi všichni společně po klášterních záhadách a objevte i to, čeho si běžný návštěvník nevšimne. Mapa záhad vás postupně zavede do zajímavých zákoutí celého areálu od sklepa po půdu i do klášterních zahrad. Na úspěšné badatele čeká odměna. Po pátrání si můžete odpočinout i pohrát v Interaktivní expozici lidských dovedností.

denně od 1.8. do 31.8.2018, 10.00-18.00 hod (poslední možnost vstupu v 16.00 hod),

délka programu cca 120 minut včetně návštěvy interaktivní expozice

vstupné 440 Kč/rodina (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let)
možnost rezervace v Návštěvnickém centru

 

14.-31.8.2018

ANIMAČNÍ PROGRAMY PRO RODINY S DĚTMI

Prší, je horko nebo již prostě jenom nevíte, co s prázdninami zocelenou tlupou dětí? Nevadí, zavolejte a objednejte si program pro skupinu a pátrejte společně s naším klášterním průvodcem po pokladu nebo po různých záhadách klášterů.
 

I. Klášterní záhady

Kláštery ukrývají velké množství nejrůznějších záhad. Při své cestě budete sbírat indicie, luštit kvízy, odhalovat skrývačky a hádanky, dozvíte se příběhy a pověsti, které se o klášterech vyprávějí. V rámci pátrání poznáte mnoho nového a zajímavého z historie. Dostanete se i do skrytých prostor klášterů, běžně nepřístupných veřejnosti.

II. Klášterní poklad

Kláštery ukrývají možná i poklad. Rozděleni do dvou týmů budete společně soutěžit a hledat k němu cestu. Čekají vás úkoly, které prověří vaši obratnost, důvtip i vědomosti a třeba nakonec zjistíte, že největší poklad jste nalezli úplně někde jinde, než byste očekávali.

každý všední den od 14.8. do 31.8.2018
I. Klášterní záhady: 10.30 hod, II. Klášterní poklad: 14.00 hod

programy jsou vhodné pro děti od 5 let s rodiči, počet účastníků 8 (minimální) až 16 osob

vstupné 80 Kč/dítě, 140 Kč/dospělý, délka programu cca 90 minut,
nutná rezervace v Návštěvnickém centru (nejpozději 24 hodin předem)

 

ROGRAM SRPEN


10.8.2018

G. GUDGEON A L. AUGUSTINE:
PUPPET KING RICHARD II.
(WILLIAM SHAKESPEARE)

Shakespearův král Richard II. poprvé v Českém Krumlově! Po úspěšné pražské premiéře přinášíme do českokrumlovských klášterů alternativní britské divadlo s loutkami, kde hlavní roli představuje Gregory Gudgeon s bohatou hereckou kariérou v Británii i v tuzemsku (The Royal Shakespeare Company, The Globe, The Prague Shakespeare Company apod.). Shakespearovskou tragédii zrežírovala významná herečka Linda Marlowe, českým divákům známá především jako Bond girl ze slavné éry se Seanem Connerym.

19.00 hod, Velký sál a Seminární místnosti
vstupné 250 / 200 Kč, kapacita 50 osob, možnost rezervace v Návštěvnickém centru
UPOZORNĚNÍ: Představení proběhne v anglickém jazyce.

 

11.8.2018

ŘEMESLA NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE

Otevřené řemeslné dílny, doprovodný program pro malé i velké a drobný klášterní jarmark! Získejte dovednosti hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky, sklářky, mýdlařky či tiskařky pohlednic a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen.

10.00–18.00 hod, Klášterní dvůr, Řemeslná ulička, platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

 

HRAJETO NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE

Jarmark a řemesla na Klášterním dvoře oživí pod lípou originální harmonikářské duo Fanda a Martin z Českého Krumlova! Tihle chlapi zahrají opravdu cokoliv,
tak přijďte. Proč? Protože HRAJETO!

14.00-16.30 hod, Klášterní dvůr, vstup zdarma

 

18.8.2018
PLAMENY V KLÁŠTEŘE!

SYMPOZIUM VINUTÝCH PEREL

Milujete ručně vyráběné skleněné šperky? V tom případě si nenechte si ujít celostátní sympozium vinutých perel, kde se představí ti nejlepší vinutkáři a skláři z českých zemí. Každý kus je originál! Tak přijďte a zažijte Plameny v Klášteře! Součástí prezentace šperků budou i dílny pod širým nebem, kde si můžete svůj vlastní šperk vyrobit.

10.00–18.00 hod, Nádvoří klarisek, platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

 

ŘEMESLA NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE

Otevřené řemeslné dílny, doprovodný hudební program v podání kytaristy Břetislava Veselého i drobný klášterní jarmark! Získejte dovednosti hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky, sklářky, mýdlařky či tiskařky pohlednic a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen.

10.00–18.00 hod, Klášterní dvůr, Řemeslná ulička, platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

 

MÓDNÍ PŘEHLÍDKA VINUTÝCH PEREL

Nenechte si ujít netradiční přehlídku ručně vyráběných skleněných šperků od nejlepších českých vinutkářů, účastníků třetího ročníků sympozia vinutých perel. Módní přehlídku skleněných perel doplní tanec flamenco v podání In Flamenus.

21.00 hod, Klášterní dvůr, vstup zdarma


IN FLAMENUS: „OHNIVÝ KVĚT“

Ohňová show v rytmu vášnivého Španělska je svým pojením i zpracováním zcela ojedinělé představení, které završí sobotní program sympozia vinutých perel s názvem „Plameny v Klášteře!“. Těšit se můžete na tajemného Zorra, půvabnou tanečnici, spoustu ohně a samozřejmě rytmické flamenco, kde každý pohyb je tak přesný, tak ladný a tak vášnivý! Zažijte Plameny v Klášteře!

21.15 hod, Klášterní dvůr, vstup zdarma
 

 

24.8.2018

ŠPANĚLSKÝ UNIVERZITNÍ SBOR
Z ALCALÁ DE HENARES: „HOSANA“

Duchovní koncert univerzitního pěveckého sboru z historického města Alcalá de Henares – rodiště Miguela de Cervantes. Zkušené smíšené sborové těleso posluchače provede dějinami španělské duchovní hudby. Ve sborové úpravě a capella pestré tóny přiblíží období od gregoriánského chorálu k renesanci a ve výběru gospelů přednese duchovní bohatství severoamerického kontinentu.
17.00 hod, Klášterní kostel Božího Těla a Panny Marie
vstupné 40 / 20 Kč, kapacita 200 osob, možnost rezervace v Návštěvnickém centru

 

24.-25.8.2018

NOC V KLÁŠTERECH PRO DĚTI

A co takhle strávit noc v klášterech? Projít se noční stezkou ozářenou svíčkami? Užít si tajemnou atmosféru?  Ráno se probudit u otevřeného okna do rajské zahrady? Posnídat v dobovém refektáři? Tak to je možné pouze u nás.

Pro děti od 6 let bez rodičů.
Přihlášky a podrobnosti: Irena Vacková, muzejní pedagožka, tel. 725 554 683.

20.00–9.00 hod, Velký sál a Seminární místnosti, vstupné 100 Kč/ dítě, omezená kapacita, nutná rezervace v Návštěvnickém centru

 

STÁLÉ EXPOZICE

ŽIVOT A UMĚNÍ V KRUMLOVSKÝCH KLÁŠTERECH

Expoziční okruh pro milovníky historie a kulturních zážitků nabízí prohlídku zachráněných uměleckých děl i jedinečně dochovanou středověkou architekturu klášterního ambitu, unikátní nástěnnou malířskou výzdobu kaple sv. Wolfganga
i nádheru umělecko-řemeslné výzdoby a mobiliáře klášterního kostela.
Otevřeno denně, po–ne: 10.00–18.00 hod,


INTERAKTIVNÍ EXPOZICE LIDSKÝCH DOVEDNOSTÍ

Nenechte se zmást pojmem „klášter“. O tom, že v sídle řeholníků a řeholnic rozhodně není a ani dříve nebyla nuda, se můžete „na vlastní oči a ruce“ přesvědčit v druhém návštěvnickém okruhu v prostorách bývalého konventu klarisek, a to doslova od sklepa až po půdu. Vhodné pro rodiny s dětmi.
Otevřeno denně, po–ne: 10.00–18.00 hod

 

VÝSTAVY

JOAN BREHMS (1907-1995)

SCÉNOGRAF / ARCHITEKT / MALÍŘ

Výstava v Klášterech Český Krumlov je věnována osobnosti všestranného umělce Joana Brehmse (1907-1995), který je známý především jako autor konceptu Otáčivého hlediště. Představujeme ho jako komplexní uměleckou osobnost – architekta, scénografa, malíře a grafika, který se zapsal do divadelních dějin hned několika států ve střední a východní Evropě a jehož objevitelské myšlenky jsou v mnoha směrech dosud živé a inspirativní. Výstava Joan Brehms byla úspěšně uvedena v lotyšských městech Libava a Riga a nyní se v rozšířené verzi prezentuje i v Brehmsových milovaných Jižních Čechách. Na její přípravě se podílí vedle Klášterů Český Krumlov také Národní muzeum a Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích. 

7.6. – 30.9.2018, Seminární místnosti bývalého kláštera klarisek
otevřeno denně, po–ne: 10.00–18.00 hod

 

JIŘÍ HAVLÍK

PRŮVAN KRUMLOVSKÝCH KLÁŠTERŮ

Výstava černobílých fotografií českokrumlovského výtvarníka Jiřího Havlíka mapující více než dvacetileté období, kdy autor žil a tvořil přímo v krumlovských klášterech. Jiří Havlík je svými díly nejenom fotografickými zastoupen v mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Za svou fotografickou tvorbu obdržel několik cen a odborných uznání.

Ambit bývalého kláštera klarisek (vstup z Nádvoří klarisek)

Otevřeno denně, po–ne: 10.00–18.00 hod, vstup zdarma

 

ŘEMESLNÉ DÍLNY

Každý den v týdnu je možné si vyzkoušet některé z řemesel a pod vedením řemeslníka si vyrobit vybraný řemeslný výrobek.

Otevřeno denně, po–ne: 10.00–18.00 hod
Řemeslná ulička u Klášterního dvora, omezená kapacita dílen,
aktuální denní nabídka dílen na www.klasteryck.cz

platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

 

ODDYCHOVÉ CENTRUM „U KLARISEK“

Přijďte ochutnat sladké dobroty připravené podle receptů z klášterní kuchařky v klidném a příjemném historickém prostředí bývalého hospodářského dvora kláštera klarisek. Otevřeno po–ne: 10.00–19.00 hod

 

Změna programu vyhrazena.
Více informací na www.klasteryck.cz.

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader