Obzvláště vypečené Vánoce 2016

Letošní Vánoce se na krumlovských klášterech nesou v duchu filmové výstavy Císařův pekař – Pekařův císař. Každou adventní sobotu jsou otevřeny řemeslné dílny, kde mohou návštěvníci vyzkoušet ve smyslu „Ten umí to a ten zas tohle“ své dovednosti v tradičních řemeslech – pekař peče obzvláště vypečené rohlíčky, sklář vine skleněné perly, brašnář šije brašny, sedlář vyrábí náramky, hrnčíř dělá hrnky a mnoho dalšího.

Vánoční dekorace různých tvarů, druhů a materiálů můžete za pomoci zkušených vyrobit v rámci vánočního tvoření. Vybrat si můžete z výrobků korálkových, plstěných, dřevěných, látkových, papírových a navíc si můžete dle vlastního výběru barvy, bylinek a vůně vyrobit přírodní mýdlo.

Speciálním dětským programem je dobrodružná hra Po stopách Golema. Děti po zakoupení badatelského balíčku na základě získaných informací naleznou komnatu, kde na ně čeká hraběnka Stradová s prvním zapeklitým úkolem, jež je navede na hostinu u císařského dvoru, kde naleznou císaře Rudolfa II., který je utvrdí ve své touze po Golemovi a zadá jim další nelehký úkol. Po splnění dalšího úkolu je cesta zavede k císařskému písaři, který zištně po dětech požaduje, aby za něj splnily požadavek císaře, pokud požadavek splní, pošle je za svým dvorním nepřítelem alchymistou magistrem Kellym. Kelly jim v žádném případě nic neusnadní a svou zprávu zašifruje. Po rozluštění šifry již rychle běží pro Golema ke dvorní pekařce, která ho ukrývá.

Celý adventní program je zpestřen vánoční hudbou různých žánrů i původu. Letos krumlovské kláštery navštívil pěvecký sbor z International school of Prague s vánočními písněmi z Británie ale i z Karibiku, Perchta se svým hostem a písněmi tradičními, folklórní kapely Kapka a Lakomá Barka se staročeskými koledami.

 

Fotografie

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader