Archiv programů

Mezinárodní folklórní festival

Mezinárodní folklórní festival

Kde: Klášterní dvůr

Kdy: 24. 9. 2016

Vhodné pro: Děti i dospělé

Délka programu: od 11,00 do 16,00 hod.

Že se v Českém Krumlově koná právě dětský festival je logickým vyústěním činnosti místního souboru Jitřenka, který byl založen v roce 1975. Z odrostlých členů Jitřenky, když už se do dětských krojů nevešli, ale chtěli nadále s folklorem pokračovat, vznikl soubor Růže, který je hlavním organizátorem festivalu.

Program je vždy koncipován tak, aby byl na festivalu zastoupen zahraniční host, soubor z Moravy, z Čech a samozřejmě soubory z jihočeského regionu.

Hlavní program probíhá v sobotu na českokrumlovském náměstí, doprovodný program festivalu probíhá na Klášterním dvoře v pátek a v sobotu. Neméně zajímavou částí festivalu je páteční program, kdy soubory procházejí se svými improvizovanými vystoupeními historickým centrem Českého Krumlova, jehož jedinečný charakter spolu s krásou dětského tance a zpěvu vytváří nepopsatelnou atmosféru.

Festival v Českém Krumlově má jednu zvláštnost: organizátoři pamatují na to, aby se děti sešly i mimo oficiální program, mohly se společně učit písničky a tance svého kraje a díky tomu poznávat společné rysy nebo odlišnosti jednotlivých oblastí Evropy. Když se budou lépe znát, mohou se lépe chápat a rozumět si. Festival je vždy důkazem toho, že děti chtějí i v dnešní době aktivně trávit svůj volný čas, že mají zájem pochopit své kořeny, jsou ochotné dělit se o to, co jim dělá radost, a tuto radost chtějí předávat i divákům z celého světa, kteří na festival do Českého Krumlova přijíždějí.

Účinkují folklórní soubory: Prvosienka - Dubnica nad Váhom, Palavánek – Mikulov, Dolinečka - Staré Město, Hadářek - Červený Kostelec, Dyleň - Karlovy Vary, Šumavánek – Klatovy, Úsviťáček - České Budějovice a českokrumlovské soubory Jitřenka a Růže.


Informace pro návštěvníky

Vstupné: zdarma

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader