Archiv programů

Lyrový koncert s poezií básníka Rumího

Lyrový koncert s poezií básníka Rumího

Kde: Klášter klarisek

Kdy: 7. 7. 2016

Vhodné pro: Veřejnost

Délka programu: od 20,00 hod.

Večerní koncert lektorů Lyrového symposia - Wolfgang Friebe, Thomas Leins, Dunkan Mackintosh.

Wolfgang Friebe má desítky let zkušeností jako učitel hry na lyru. Koncertuje na mezinárodní úrovni, mimo jiné spolu s dalšími lyristy jako např. Thomas Leins, Nobuko Izumoto a Gerhard Beilharz. Jako učitel lyry je zaměřen na všechny úrovně od začátečníků až po pokročilé hráče a je odborníkem v hudební teorii.

Thomas Leins působí jako učitel lyry na Waldorfské škole Filstal, dává lekce a dílny pro děti i dospělé a vystupuje v různých hudebních uskupeních, např. Trio 2003
(Pia Schäfer-Mayer, Gerhard Beilharz) či projektu „Umění fugy“ (společně s Gerhardem Beilharzem, Wolfgangem Friebe a Nobuko Izumoto).

Duncan Mackintosh je herec, vypravěč, učitel a lektor workshopů. Po celý život se zabývá duchovním bádáním. „Po mnoho let jsem se jemně, pomocí jednoduchých cvičení při workshopech i individuálních setkáních, snažil pomáhat lidem přijít do kontaktu s jejich přímou zkušeností sama sebe, a neustálou ‚přítomností‘, ve kterém žijeme. Spočíváním v bytí a nesoudící pozorností jednoho k druhému, přítomnost se stává léčivým elixírem a oporou naší proměny a prohloubení. Takovouto vnitřní práci nazývám ‚alchymie přítomnosti‘.“

 


Informace pro návštěvníky

Vstupné: 120 Kč

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader