Léto v Klášterech 2018

Léto v Klášterech Český Krumlov pokračuje vedle nabídky stálých expozic a oblíbených rodinných programů ve znamení řemesel, divadel a hudby! 

Horkou novinkou Klášterů je zážitkový program pro celé rodiny s objevováním tajemství a záhad klášterního areálu od sklepa až po půdu. Ve třech nových programech mohou skupiny osmi a více dětí a rodičů společně nejenom hledat ztracený poklad, ale i objevovat taje života v minulých stoletích i skrytá tajemství českokrumlovských klášterů. Rodinné pátrání probíhá denně od 21.7. do konce prázdnin a animační zážitkové programy s průvodcem pak každý všední den od 14. do 31. 8. 2018.

Pro nejodvážnější děti je 24. – 25. 8. 2018 připravena Noc v Klášterech s jedinečným zážitkem ve formě noční stezky při svíčkách a s přespáním v klášterních prostorách pod vedením zkušených pedagogů a to bez rodičů! 

Řemesla na Klášterním dvoře pokračují formou malého dobového jarmarku o sobotách i v letních měsících a jsou doplněna doprovodným programem pro male i velké. Prvním představením je 21.7. pohádka o Bajajovi v podání divadla Navětvi a program pokračuje vystoupením účastníků semináře XIX. letní školy starého tance. 11. srpna doprovodí Řemesla na Klášterním dvoře originální harmonikářské duo Hrajeto, 18. srpna vyvrcholí bohatý letní program a Kláštery pohltí plameny při ohnivé show In Flamenus, která završí celostátní Sympozium vinutých perel. Na Sympoziu si můžete vyrobit vlastní šperk v dílničkách pod širým nebem a nebude chybět ani módní přehlídka originálních vinutek! 

V pátek 10. srpna potěšíme příznivce Williama Shakespeara! Po úspěšné pražské premiéře představíme v Krumlově tragédii Puppet King Richard II. s výborným britským hercem G. Gudgeonem v originálním anglickém znění. Takže slovníky s sebou! 

Prázdninový program pak ukončí koncert Španělského univerzitního sboru z Alcalá de Henares: „Hosana“ – 24. 8. 2018 v Klášterním kostele Božího Těla a Panny Marie. 

Více informací naleznete v aktuálním programu Klášterů nebo na webových stránkách www.klasteryck.cz. Na všechny naše aktivity jste srdečně zváni.

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader