Archiv programů

KEJKLÍŘ VOJTA VRTEK "O kouzelné kuličce aneb jak Vojta k šikovnosti přišel"

KEJKLÍŘ VOJTA VRTEK "O kouzelné kuličce aneb jak Vojta k šikovnosti přišel"

Kde: Klášter klarisek, Nádvoří klarisek

Kdy: 17. 8. 2016

Vhodné pro: Děti i dospělé

Délka programu: od 18,00 hod.

Inscenace navazuje na tradici jarmarečních divadelníků a kejklířů a plně využívá jejich výrazových prostředků. Například různé kejklířské a artistické techniky, živou muziku a loutkoherectví spojené s činohrou. To vše zahrají dva skvělí komedianti: známý český kejklíř Vojta Vrtek a herec a muzikant Jan Brůček.

Diváci tak uvidí plnohodnotné divadelní představení s velkými jarmarečními loutkami a zároveň i hotové kejklířské vystoupení.

Pohádka vychází z jedné varianty klasické pohádky „Kouzelná kulička“, jejíž síla tkví ve víře ve vlastní schopnosti člověka. Vojta, prostý, jednoduchý, nešikovný hoch je postaven před situace, které musí řešit jinak než obvyklým způsobem. Vytrvalostí, trpělivostí a spolehnutím na vlastní úsudek nakonec překoná intriky, proradného komořího, hloupých loupežníků i nevíru vlastní mámy v jeho schopnosti. Tak z něj postupně vyrůstá šikovný a sebevědomý ženich princezny – a (kupodivu) komediant..

Představení získalo dva měsíce po premiéře cenu diváka na festivalu Dítě v Dlouhé v Praze.

 


Informace pro návštěvníky

Vstupné: 60 kč

Vstupenky je možné rezervovat na čísle 725 554 705, na emailové adrese: rezervace@divadlock.cz či zakoupit přímo před představením v Návštěvnickém centru, Klášterní dvůr 97 Český Krumlov.

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader