Archiv programů

GEISSLERS HOFCOMOEDIANTEN "Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety"

GEISSLERS HOFCOMOEDIANTEN "Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety"

Kde: Klášter klarisek, Nádvoří klarisek

Kdy: 7. 8. 2016

Vhodné pro: Veřejnost

Délka programu: od 20,00 hod.

Barokní přepis proslulé Shakespearovy hry The tragedy of Romeo and Juliet v nastudování Geisslers Hofcomoedianten. První inscenace překladu Jany Altmanové, ve které se sváří rodiny Mundigů a Kapoletů, tragično s komičnem, cit a pragmatismus, pohyb a slova, postupy barokního a alžbětinského divadla.

Tato svérázná verze příběhu veronských milenců vznikla pravděpodobně v Čechách v prostředí zámeckého divadla v Českém Krumlově a tamtéž byla místní hereckou společností roku 1688 uvedena. Principál souboru, mikulovský rodák a jeden z potencionálních iniciátorů přepisu, Johann Georg Göttner, v ní sám hrál komickou postavu Piklheringa.

Romeo a Julie dle Romia und Juliety je tak další inscenací navazující na dramaturgickou linku festivalu zámeckých a klášterních divadel jdoucí ruku v ruce s dlouhodobým zájmem Geisslers Hofcomoedianten připomenout polozapomenutou, ale významnou divadelní tradici šlechtických a církevních sídel.

Hrají: Michaela Váňová, Ondřej Rychlý, Kristýna Matějová, Alena Bazalová, Sofie Adamová, Bartoloměj Veselý, podle Shakespearovy hry pro potřeby českokrumlovského divadla sepsali: Eggenberští dvorní komedianti (první uvedení v roce 1688).

 

Překlad rukopisu: Jana Altmannová

Úprava: Jakub Maksymov a Petr Hašek

Dramaturgie: Jakub Maksymov

Choreografie: Rostislav Šorm

Scénografie: Kristýna Šrolová

Hudba a korepetice: David Hlaváč, režie: Petr Hašek

 


Informace pro návštěvníky

Vstupné:  110 Kč dospělí

                    60 Kč děti do 15 let, studenti, důchodci a ZTP

Vstupenky je možné rezervovat na čísle 725 554 705, na emailové adrese: rezervace@divadlock.cz či zakoupit přímo před představením v Návštěvnickém centru, Klášterní dvůr 97 Český Krumlov.

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader