Archiv programů

Danse Macabre

Danse Macabre

Kde: Klášter klarisek, Nádvoří klarisek

Kdy: 25. 8. 2016 - 28. 8. 2016

Vhodné pro: Veřejnost

Délka programu: od 20,00 hod.

Lektor: Ingo Taleb Rashid

Danse Macabre

Taneční divadlo a tajemná hra má 3 dějství, součástí hry jsou nevšední divadelní zážitky, jako např. průvod městem (cca 30-45min.), možnost shlédnout tajemné obrazy, jež zobrazují obrazy na Spreuerbruecke ve Švýcarsku, diváci obdrží tzv. „poslední jídlo“ výbornou bio polévku a mají možnost shlédnout část hry, kdy účinkující hrají na specifické houpačce přímo v divadle.

Pohybově bohaté taneční divadlo a moderní tajemná hra, která vypráví v alegorické choreografii "o poslední velké cestě" člověka.
Představení začínají v historickém centru Českého Krumlova na nádvoří kláštera Klarisek (Klášter Klarisek, Klášterní dvůr 97, Český Krumlov 381 01) se symbolickou "poslední večeří", kterou obdrží každý z diváků.
Poté vede cesta přes klikaté uličky Starého Města, zde budou k vidění obrazy z Mlýnského mostu ze Švýcarska. Průvod povede k Vltavskému mostu - symbol přechodu života a smrti. Na závěr jsou diváci doprovázeni duchy mostu přes náměstí do městského divadla.

S prohlídkou pěti malovaných obrazů, živou hudbou a rafinovaným aranžmá vypráví "Danse Macabre" o cestě člověka od života k smrti. Zde se nechal ředitel Ingo Taleb Rashid obzvláště inspirovat mytologií Tibetské knihy mrtvých a ilustracemi středověkých maleb tance smrti na historickém Mlýnském mostě v Lucernu. Na jeho poslední cestě sem ukazuje protagonista  na svůj strach, své naděje, sny a iluze.

Choreografické prvky "Danse Macabre" jsou ovlivněny tradicemi mezinárodního tance a bojových umění, jako je japonské Butoh, brazilské capoeiry, zastoupené Mnichovskými Moriskentänzer a Svatými tanci súfistů. Mocně živý, lyrický a neustále se měnící rytmus cesty duše je interpretován v tanci a hudbě.

"Danse Macabre" hraje El Haddawi Dance Company, režie Ingo Taleb Rashid ve spolupráci s Městským divadlem Český Krumlov a inspirací města Český Krumlov a pod záštitou starosty města Český Krumlov pana Dalibora Cardy, stejně jako s divadlem Wasserburg.


Informace pro návštěvníky:

Vstupné: 550 Kč (senioři a studenti 400 Kč/ hromadné vstupné od 10 osob výše 300 Kč/ vstupenky v předprodeji do 1.srpna za 400 Kč)

Možnost zakoupení vstupenek v Infocentru Český Krumlov nebo přes CB-systém Českých Budějovic.

Poslední možnost zakoupit vstupenky bude i mezi 19 a 19:30 před nádvořím kláštera Klarisek ve dnech představení 25.8. až 28.8.2016 v Českém Krumlově.

*Vstupenky k zakoupení na místě jsou jen v omezeném množství a pořadatel si vyhrazuje právo v případě velkého zájmu poskytnout tyto vstupenky Infocentru do předprodeje, tudíž se může stat, že v některé dny budou vyprodány*.

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader