Českokrumlovské kláštery se staly Památkou roku 2015

Českokrumlovské kláštery se staly Památkou roku

Prestižní cena Památka roku, již každý rok uděluje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, patří pro rok 2015 Českému Krumlovu za rekonstrukci areálu klášterů minoritů a klarisek. Rozhodla tak odborná porota, která výsledky soutěže slavnostně vyhlásila minulý týden v Žatci.

 

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlašuje každý rok soutěž Památka roku, do které se přihlašují města se svými nejlepšími projekty na obnovu památek, jež provádí ve svém katastru. Letos poprvé byla soutěž rozdělena do dvou kategorií, 1. kategorie zahrnuje rekonstrukce do dvou milionů korun hodnoty obnovy, ve 2. kategorii soutěžily projekty nad částku dvou milionů.

 

Český Krumlov přihlásil komplex klášterů, který v loňském roce ukončil rekonstrukci mimořádného rozsahu za 330 milionů korun. „Je to pro nás obrovské vítězství, že se nám podařil tak velký počin za tak krátkou dobu a určitá satisfakce pro všechny lidi, kteří se na revitalizaci podíleli,“ uvedl starosta Dalibor Carda, který ocenění převzal z rukou ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové. Spolu s titulem získal Český Krumlov finanční odměnu ve výši sto tisíc korun.

 

Ve velké konkurenci památek se do užší nominace ve 2. kategorii dostaly společně s Kláštery Český Krumlov také Bílá věž v Hradci Králové a křížová cesta a kaple sv. Šebestiána na Svatém Kopečku v Mikulově. Cena v 1. kategorii putuje taktéž do jižních Čech, získaly ji Slavonice za obnovu měšťanského domu.

 

Informace o projektu naleznete na www.ckrumlov.cz/klastery.

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader