Archiv programů

Bachův varhanní podzim

Bachův varhanní podzim

Kde: Kostel Božího Těla a Panny Marie

Kdy: 8. 10. 2016

Vhodné pro: veřejnost

Délka programu: od 18,00 do 19,15 hod.

Lektor: Robert Hugo

Robert Hugo si vybral barokní varhany s velice specifickým charakterem a ušil jim program na míru – kromě malého pozdravu z Bachovy tvorby uslyšíme hlavně tóny skladatelů, kterých si Bach vážil nebo kteří ho ovlivňovali. Dokonce s příběhem: Bachův lipský předchůdce Kuhnau přesvědčivě líčí, jak se biblický Chizkiáš uzdravil ze smrtelné nemoci a navrátil zpátky do běžného života. Buďte svědky zázraku!

Robert Hugo je považován za odborníka v oblasti české hudby 17. století. Ve své osobě spojuje interpretační mistrovství (jako sólista a dirigent) s hlubokými teoretickými znalostmi a téměř dvacetiletou praktickou zkušeností s rekonstrukcí starých rukopisů, jejichž výsledkem byla řada novodobých premiér skladeb starých mistrů. Hudbě se začal profesionálně věnovat po absolutoriu přírodovědecké fakulty University Karlovy v Praze. Ukončil studium hudební teorie na Akademii múzických umění v Praze, kde zároveň studoval varhany u profesorů Milana Šlechty a Jaroslava Tůmy. Kromě toho studoval cembalo u Helmuta Frankeho a Johna Tolla. Od r. 1991 Robert Hugo působí jako varhaník universitního kostela Nejsvětějšího Salvátora v Klementinu. Pravidelně vyučuje na letní škole staré hudby České hudební společnosti ve Valticích. Přednáší hudebně - teoretické předměty na Vysoké škole pro duchovní hudbu v Görlitz. Spolupracoval s mezinárodně uznávanými soubory jako Musicalische Compagney Berin, Pro Cantione Antiqua London, Bornus Consort Warszawa a sólisty jako Magdalena Kožená, Simon Standage nebo Jiří Stivín. Působil jako dirigent Janáčkova divadla v Brně. Jako sólista se věnuje převážně historickým varhanám a klávesovým nástrojům jihoněmecké oblasti. Koncertuje v mnoha evropských zemích, především ale v Čechách, Německu a Polsku.

Program

Johann Caspar Ferdinand Fischer Preludium a Fuga Tertia 3

Georg Muffat Toccata Tertia 7

Johann Sebastian Bach Fantasia a moll BWV 904 4

Georg Muffat Toccata Quinta 6

Johann Sebastian Bach / Joseph Seger (?) Fuga h moll na téma T. Albinoniho 2

Georg Muffat Toccata Septima 9

Johann Kuhnau Suonata Quarta 10
Der todtkrancke und wieder gesunde Hiskias

Georg Muffat Toccata Decima 5

Antonio Vivaldi / Johann Sebastian Bach Concerto D dur 10

Johann Caspar Ferdinand Fischer Passacaglia 5


 

Informace pro návštěvníky

Vstupné: 120 - 150 Kč

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader