Aktuality

Kláštery v novém časopise NaCestu

V prvním čísle nového časopisu NaCestu získaly Kláštery Český Krumlov hned tři dvojstrany. Neváhejte a přečtěte si, jak hezky o nás píšou.

 

https://www.nacestu.cz/clanky-obsah/cesky-krumlov-znate-a-v-trojklasteri-jste-uz-byli-1-cast

Kláštery v novém časopise NaCestu

Český Krumlov znáte? A v Trojklášteří jste už byli? 1. část

Zhruba rok je veřejnosti otevřena novinka, která bez přehánění dokáže vyrazit dech: svým rozsahem, i tím, co nabízí...

Zdá se možná neuvěřitelné, že je v Českém Krumlově ještě možné přijít s něčím velkým, novým, co skoro nikdo nezná. Řada zajímavostí tu sice každoročně přibývá, a když sem zavítáte v průběhu roku i několikrát, pokaždé je to jiné, pokaždé máte možnost – vedle svých oblíbených míst či kavárniček – objevit a dopřát si zase nový zážitek.

Jenže zhruba rok je tady veřejnosti otevřena novinka, která bez přehánění dokáže vyrazit dech: svým rozsahem, i tím, co nabízí..

I když by to vlastně překvapit nemělo, protože po staletí byl skvostný českokrumlovský zámek jednou a soubor klášterů druhou stranou téže mince. Vítejte v Trojklášteří!

Neviditelné dědictví A jak je vůbec možné, že – ač rozlehlý komplex tří klášterů zabírá velký prostor pár kroků od hlavní turistické cesty k náměstí a severní meandr Vltavy na straně druhé - zůstal až do letoška tak neviditelný? Nu, ono to bylo totiž ještě nedávno místo, které se určitě neukazovalo, za které se město dost stydělo. O to krásnější a zářivější je tahle Popelka nyní, když se pořádně umyla, převlékla do skvostného šatu a roztančila! Po zrušení klášterů tady bylo leccos: vojenské učiliště, sklady, sociální byty, po snahách přece jen trochu zadržet...

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader