Aktuality

Císařův pekař - Pekařův císař

Filmy Císařův pekař a Pekařův císař letos oslavují své 65. výročí. Jubilejní výstava zamířila na Kláštery Český Krumlov.


 

Císařův pekař - Pekařův císař

 

Proč film Císařův pekař - Pekařův císař v klášterech?

Areál českokrumlovských klášterů byl revitalizován v rámci programu "Vracíme památky do života", což je i klíč k výběru tohoto filmu. Historický snímek zároveň představuje filmové ztvárnění postavy Rudolfa II, který roku 1601 odkoupil českokrumlovské panství od posledního představitele rožmberského rodu. Dvacet let vlády nad Českým Krumlovem představuje nejkontroverznější část dějin našeho města. Podobně kontroverzní je i legendární historická komedie Císařův pekař - Pekařův císař.

Hlavním atributem výstavy je sbírka dochovaných kostýmů (čtyři získaly statut Kulturního dědictví ČR) a exponáty z filmu. Elixír věčného mládí můžete umísit v alchymistické dílně doplněné o kostýmy a rekvizity filmových badatelů, ve sklepení nadýchejte atmosféru Matějova vězení, vyzkoušejte si filmový kostým v komnatě hraběnky Stradové, nahlédněte pod pokličku dobové hostiny na císařském dvoře rozšířené o rekvizity pokrmů a kostýmů dvorních dam a pánů, obdivujte sbírku Rudolfa II., hlavně obrazů Mony Lisy, který je asi ten pravý?, následujte ničivé kroky Golema a ověřte své znalosti kultovního filmu v soutěžním kvízu.

Výstava Císařův pekař - Pekařův císař je rozšířena o barrandovskou tvorbu z posledních pěti let.

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader