Velikonoce 2018

KLÁŠTERY ČESKÝ KRUMLOV
VELIKONOČNÍ PROGRAM 2018

 

            Vyvrcholením bohatého březnového programu v českokrumlovských klášterech budou letos Velikonoce, které za klášterními zdmi pořádáme již potřetí! Na co se můžete o Velikonocích v Klášterech těšit?

            Na Velký pátek 30. března se opět otevírají dětem tajemné klášterní poklady. Dobrodružné hledání pokladů pro všechny šikovné a zvídavé děti letos startuje hned v jedenácti časech. Na své si přijdou i dospělí návštěvníci, pro které jsme připravili Noční komentované prohlídky bývalého kláštera minoritů. Milovníci historie, umění i sváteční pohody si mohou hned ve třech večerních časech vychutnat neopakovatelnou atmosféru středověké architektury za svitu svíček! Velkopáteční noc pak bude patřit obnovené unikátní českokrumlovské tradici Nočního bdění u Božího hrobu s čestnou stráží Schwarzenberské granátnické gardy. Kostel Božího Těla
a Panny Marie s Božím hrobem bude veřejnosti otevřen až do půlnoci.

            O Bílé sobotě 31. března se mohou malí i velcí těšit na otevřené řemeslné dílny i nepřeberné množství dobrot na Velikonočním jarmarku na Klášterním dvoře. Pro děti všeho věku je pak v Seminárních místnostech připraveno Velikonoční tvoření. Hlavní akcí sobotního programu bude v podvečer Dernisáž filmové výstavy Anděl Páně 2.

            Sváteční program zakončí 1. dubna na Boží hod velikonoční již tradiční Velikonoční slavnost na Klášterním dvoře! Můžete se těšit na folklórní soubor Jitřenka, pletení pomlázek i barvení vajíček. A pokud jste nestihli filmovou výstavu, tak nezoufejte. Na Boží hod velikonoční a o Velikonočním pondělí bude výstava naposledy otevřena veřejnosti!

            Proto neváhejte a přijďte, končí čtyřiceti denní půst i filmová výstava Anděl Páně 2 a je tak opět o důvod více k návštěvě Klášterů!

Informace o časech konání jednotlivých akcí najdete na www.klasteryck.cz, na plakátovacích plochách, v programových brožurách Klášterů a v KUKu.

Ivo Janoušek, manažer programu
Kláštery Český Krumlov

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader