Císařův pekař - Pekařův císař

Proslulé studio Barrandov působící v oblasti filmu již od počátku 30. let je majitelem mnohých cenností v podobě kulis, rekvizit a kostýmů těch nejslavnějších českých filmů, kterých za 80 let působení studia bylo natočeno přes 2500. Neméně proslulé je i filmové ztvárnění postavy Rudolfa II. v historickém snímku Císařův pekař – Pekařův císař, který letos slaví 65 let od svého vzniku.

Když Rudolf II. v roce 1601 odkoupil krumlovské panství od posledního představitele rožmberského rodu a 20 let městu Krumlovu vládl, neodmyslitelně propojil svůj životní příběh s příběhem města. Jubilejní výstava tohoto filmu tedy pochopitelně zavítala přímo do historického centra Českého Krumlova, a to do nově opraveného kláštera klarisek.

Nyní můžete autentické rekvizity, kulisy a kostýmy z filmu Císařův pekař – Pekařův císař vidět tematický rozmístěné ve stávající Interaktivní expozici lidských dovedností. V klášterním sklepení je umístěno Matějovo vězení, ale i alchymistická dílna magistra Kellyho a Alessandra Scotty spolu se zaručeně účinným receptem na elixír mládí. Poznat tu pravou Monu Lisu dokáže jen zkušené oko znalce, zvládnete to i vy? Některé kostýmy pro film šily švadleny i několik měsíců, čtyři z nich jsou prohlášeny národní kulturní památkou, i ty jsou v rámci výstavy k vidění. Hraběnka Stradová odpočívala na nebesích, ale i ve své komnatě, která je na čas přesunuta do kláštera včetně kostýmu, toaletky a postele s nebesy. Toto a mnoho dalšího můžete vidět v krumlovských klášterech až do 31. 3. 2017.

 

Fotografie

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader