Život a umění v klášteře klarisek


Stálá expozice umístěná do bývalých cel kláštera klarisek má návštěvníkovi přiblížit klášterní život středověkých řeholních sester řádu sv. Kláry v dobovém kontextu. Návštěvník se bude moci seznámit se životním příběhem sv. Kláry a jejími vazbami na České země prostřednictvím přátelství s královskou dcerou sv. Anežkou, s uměním spojeným s řádem, dobovou zbožností, ale také proniknout do každodennosti řádových sester, které svůj řeholní život trávily v intimní zbožnosti v přísném uzavření před okolním světem.

Interaktivní část expozice návštěvníkovi nabídne v této části meditativní prožití intimní, poklidné a duchovní atmosféry kláštera.

Didaktická část nabízí další témata s klariskami spojená a jsou prezentovaná v dílčích částech expozice a v doprovodných programech, jako například vztah kláštera a městského života, princip tzv. svaté chudoby, vliv řemesel a dovedností na dobovou mystiku a umění nebo praktické činnosti, jež řeholnice v klášteře provozovaly.

Výběr z kalendáře akcí

Otevřít kalendář akcí

Provozovatelé a partneři

Klášter minoritů je ve vlastnictví Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

(jiný kód) Antispam
Zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování návštěvníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat

Overlay loader